Geleceğin Yapay Zeka Robotlarının İşletim Sistemi
Özer Karaarslan

Geleceğin Yapay Zeka Robotlarının İşletim Sistemi

Gelecekte bizi bekleyen teknoloji süprizlerinden biride şüphesiz akıllı ve yapay zekaya sahip robotlardır. Robotlar günümüzde dahi üretilmeye başlandı fakat uzaktan kontrol sistemi ile yönetilebilmektedir. Peki ilerleyen günlerde artık sadece ses komutları ile hareket eden ve istediklerimizi yerine getiren bir robot piyasası ortaya çıkar mı dersiniz?

Bence çıkar... Teknoloji günden güne koşar adımlarla ilerlerken hayatın her anını kolaylaştırmaktadır. Neden çayınızı demleyen veya evinizi temizleyen bir yapay zeka robotunuz olmasın ki?

Nasıl ki iOs işletim sistemlerinde mevcut olan "Siri" uygulaması gerçek bir insanmış gibi taleplerimizi ses yoluyla karşılıyorsa gün gelir elbet robot haliylede karşımıza çıkacaktır tabiki sadece kendi tahminim.

Yapay zekalı robotlar piyasaya çıktığında tıpkı akıllı telefonlar gibi çeşitli işletim sistemleri ile çalışabilirler. Bunlardan en güçlü olanlar ise şüphesiz Android ve iOs işletim sistemidir. Artık kullandığımız saate kadar akıllı olmaya başlayan eşyalarda olduğuna göre tüm işleri onlara yaptırabiliriz :)

Ancak siz siz olun yapay zekalı robot piyasaya sürüldüğünde sakın tam yetki isteyen bir robot almayın. Sonra sizi evden atıp keyfine bakabilir ;)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler