Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?
Emre

Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

 Hemen her android kullanıcısı telefonlarının yavaşlığından şikayet eder. Bu yazımızda, android telefonlarınızı hızlandırmanız için sizlere tavsiyelerde bulunacağız.

 Bilgisayarlarda, tabletlerde, akıllı telefonlar da gerçekleşen yavaşlama problemi, birçok kişinin canını sıkan bir durumdur. Telefonlarınızı hızlandırmak için sizlere vereceğimiz tavsiyelerin, telefonunuza herhangi bir zararı olmayacaktır.

Android Telefonları Hızlandırma Yöntemleri

Animasyonlu Geçişleri Kapatın

 Telefonunuzun daha iyi bir görsele sahip olmasını sağlayan animasyonlar, telefonunuzu yavaşlatan sebepler arasında yer alır. Animasyonlu geçişlerinizi kapatarak telefonunuzu bir nebze olsun hızlandırabilmeniz mümkün. Animasyonlu geçişleri kapatmak için; Ayarlar-Ekran-Animasyon bölümüne gelerek gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Tarayıcı Eklentilerini Kullanmayın

 Bilgisayarlar dahil tüm akıllı cihazlarda web tarayıcıları, sistemi fazlası ile yormaktadır. Kullandığınız cihazı biraz da olsa rahatlatmak için, tarayıcınızın eklentilerini kapatmanızı tavsiye ederiz.

Farklı Arayüzler Kullanabilirsiniz

 Android ile birlikte gelen arayüz, bazı durumlarda cihazınızı fazlası ile yavaşlatabilir. Bu aşamada da, Google Play’dan farklı Launcher uygulamaları indirebilirsiniz.

Kullanmadığınız veya Az Kullandığınız Uygulamaları Kapatın

 Akıllı cihazlarda sizin kullanmadığınız birçok yazılım arka planda çalışır. Bu durumda akıllı telefonunuzun yavaşlamasına sebep olur. Bu yüzden az kullandığınız uygulamaları kapatmanız, sisteminizin daha sağlıklı çalışmasına olanak tanıyacaktır. Hiç kullanmadığınız yazılımları ise, tamamen telefonunuzdan kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Virüs Taraması Yapın

 Google Play’den kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almış bir antivirüs uygulaması indirin ve cihazınızda tarama yapın. Zira, bir virüs telefonunuzun aşırı derecede yavaşlamasına sebebiyet verebilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler