Hangi Tarayıcı Daha Performanslı ?
İsmet Esen

Hangi Tarayıcı Daha Performanslı ?

İnternet tarayıcıları sayesinde birçok web sitesi ziyaretinde bulunuruz. Fakat bazı insanlar işletim sistemimiz bize ne sunduysa onu kullanıyoruz anlayışından vazgeçemiyorlar. Çünkü içlerine işlemiş olabiliyor.

Örnek verecek olursak microsoft firması tarafından kendi işletim sistemi ile beraber piyasaya sürülen internet explorer yıllardır hayatımızın bir parçası gibiydi taaki Google Inc tarafından Chrome tarayıcısı ortaya çıkana kadar..

İnternet explorer demek tam bir hayal kırıklığı demek çünkü tarayıcıda gezerken girdiğiniz site en güncel teknoloji ile hazırlanmış olsa dahi internet explorer bazı scriptlerin veya kodların çalışmasını desteklemiyordu.

Dolayısıyla siteyi meydana getiren developer internet explorer için ayrı bir kod yazma ihtiyacı duyabiliyordu. Ancak Google Chrome her ne siteye girerseniz girin tam performansı bir şekilde mükemmel çalışmaktadır.

Tabiki bunda Google çalışanlarının ve testerlarının büyük emeği var. Artık internet explorer tarihe karışıyor ve yeni bir tarayıcı geliyor. Fakat bu Chrome'un yerini tutacak gibi görünmüyor. 

Şahsi olarak kullanmış olduğum tarayıcılar arasında en performanslısı Google Chrome'dur onu takip edenler ise Opera ve Safaridir.

Tavsiyem tek tarayıcı ile yetinmeyin birden çok tarayıcı deneyerek en mükemmelini kullanın. Ayrıca bunların hepsi ücretsiz tarayıcıdır herhangi bir ücret ödemesi gerektirmemektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler