WhatsApp'a Hikayeler Özelliği Mi Geliyor?

Snapchat uygulaması sayesinde hayatımıza giren ve neredeyse diğer bütün platformlar da görebildiğimiz hikayeler özelliği artık WhatsApp'a da geliyor.

WhatsApp'a Hikayeler Özelliği Mi Geliyor?
WhatsApp'a Hikayeler Özelliği Mi Geliyor? Emre

Snapchat’in kendisine özgü özelliği olan hikayeleri Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ilk önce İnstagram’a daha sonrada Facebook uygulamasına entegre etmişti. Kullanıcıların hiçbir eleştirisine kulak asmayan ve hikayeler özelliğini kullanmaya devam eden Mark Zuckerberg’in şimdi ise hedefinde WhatsApp var.

WhatsApp Hikayeler Özelliği Nasıl Olacak?

Aslına bakarsak bu gelişmeler çok da yeni değil. Çünkü 3 – 4 ay öncesinde WhatsApp hikayeler özelliğinin geleceğine dair basına birçok haber yansımıştır. İlk olarak beta aşaması ile kullanıcılara sunulacağı söylenen özelliğin ilerleyen tarihlerde yapılacak güncellemeler ile tüm dünyada ki kullanıcılar ile buluşacağı söyleniyordu. Ancak aradan uzun bir süre geçmesine rağmen herhangi bir gelişme yaşanmadı. Kullanıcılar yeni WhatsApp özelliğini beklerken Twitter da WABetaİnfo’nun atmış olduğu tweet bekleyenleri heyecanlandırmaya yetti.

İnternette dolaşan söylentilere göre bu güncelleme İOS’un son sürümünde kendisine yer bulacak. Ancak WhatsApp hikayeler özelliğinin nasıl çalışacağı konusunda oldukça farklı teoriler bulunuyor. Çünkü WhatsApp hikayeler özelliğini kullanan diğer platformlar gibi bir sos ağ uygulaması değil. Bu yüzden hikayeler özelliğinin WhatsApp kullanan kişilere nasıl bir fayda sağlayacağı kimse tarafından tahmin edilemiyor. Özellikle ilgili çoğu kişi ise WhatsApp uygulamasında yapılan paylaşımların kaydedilmesi nedeniyle cihazlarının hafızalarının çabuk bir şekilde dolacağına inanıyor. 

WhatsApp WhatsApp hikayeler özelliği WhatsApp'a yeni özellik geliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler