Facebook Uygulamasına Bir Yenilik Daha Geliyor

Facebook mobil uygulamasında yeni bir güncelleme daha yapıldı ve özellikle videolarda büyük değişikliklere gidildi.

Facebook Uygulamasına Bir Yenilik Daha Geliyor
Facebook Uygulamasına Bir Yenilik Daha Geliyor Emre

Sürekli olarak kendisini değiştirmeye ve geliştirmeye devam eden facebook yeniliklere doymuyor. Büyük değişiklikler ile karşımıza çıkan facebook kullanıcılarını memnun etme konusunda oldukça çaba gösteriyor.

Facebook Yeni Özellikleri Nelerdir?

Uzun zamandır web sitesinde otomatik video oynatma özelliğini kullanan ve bu özellikten olumlu dönüşler aldığını bildiren Facebook artık uygulama da otomatik oynatılırken ses de direkt olarak açılacak. Çoğu kişi sesin direk açılmasından çekinse de Facebook iyi haberi verdi. Eğer telefonunuz sessizdeyse ses direkt olarak açılmayacak. Ayrıca ses bir anda değil yavaş yavaş yükselecek ve bu özelliği kişiler dilerse kapatabilecek.

Denemeler yapılırken alınan bir diğer olumlu dönüş ise tam ekranda açılan dikey videolar. Artık dikey videolar ekranın tamamını kaplayacak ve rahatça izlenebilecek. Ayrıca Youtube uygulamasında olduğu gibi facebook da gezerken de videolar sağ alt tarafta küçük bir pencere şeklinde oynamaya devam edecek.

Facebook bir de Apple TV, Samsung Smart TV ve Amazon Fire TV gibi platformlar için yakın zamanda bir video uygulaması duyurmayı planlıyor. Uygulama sayesinde ise arkadaşlarınızın takip ettiği sayfalar tarafından paylaşılan videoları televizyonunuzda izleyebileceksiniz. Facebook içerisinde popüler olan canlı yayınlara da erişebildiğiniz bu uygulama size daha sonrası için kaydettiğiniz yada önceden paylaştığınız videolara ulaşma fırsatı da sunuyor. 

faceebok facebook yeni özellikler facebook yeni özelliği ne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler