Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Facebook’ta geçtiğimiz günlerde çıkan yeni bir özellik ise canlı yayın yapma özelliğidir. Facebook’ta canlı yayın yapma özelliği facebook kullanıcıları tarafından oldukça beğeni almaktadır

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır
Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır Emre

Facebook’ta bulunan canlı yayın yapma özelliği Periscop’un dişli rakibi konumuna gelmiştir. Fakat canlı yayın yapma özelliği için bazı şartlar vardır. Oldukça kolay olan canlı yayın yapma özelliği facebook kullanıcıları tarafından rahatlıkla yapılabilir.

Facebook’ta canlı yayın yapmak için ilk olarak kendinize ait onaylanmış bir facebook adresiniz olması gerekmektedir. Bu özelliği kullanmak için cihazınızın İOS ve Android gibi akıllı telefonlar olması gerekmektedir. Facebook uygulamanızı açtığınızda karşınıza gelen ana sayfada canlı yayın yapmak için yapılmış yeni bir seçenek vardır. Fakat ana sayfada görünen bu seçenek sayfanızda yok ise sosyal medya hesabınız olan facebook uygulamanızı güncelleştirmeniz gerekebilir. Güncelleştirmeden sonra facebook sayfanıza gelen canlı yayın yapma özelliğine tıklayarak kameranızı aktif hale getirebilirsiniz. Kamerayı aktif hale getirdikten sonra ön ve arka kamera seçeneklerini seçerek canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

Canlı yayın yapmaya başladığınızda ise karşınıza canlı yayını hangi konuda yapmak istediğinize dair yayın başlığı istemektedir. Başlığınızı yazdıktan sonra yayına başladığınız andan itibaren yayının kimlere açık olabileceğini belirlemek için karşınıza seçenek gelmektedir. Canlı yayını yaptıktan sonra bitir butonuna bastığınız andan itibaren yayını bitirirsiniz. Bitirmiş olduğunuz yayın sizin facebook adresinizde video paylaşımlar kısmında görülebilir ve arkadaşlarınız videonuza yorum yapabilir.

facebook canlı yayın facebook canlı yayın nasıl yapılır canlı yayın nasıl yapılır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler