YENİ ÇIKAN İPHONE İSMİ NE OLACAK ?

Her sene çıkardığı telefonlarla büyük ilgi toplayan iphone önemli bir kullanıcı kitlesine sahiptir. En son çıkan telefon iphone 7 ile büyük bir kitle tarafından ilgi gördü. Yeni çıkacak telefon için isim tartışmaları ise şimdiden başladı.

YENİ ÇIKAN İPHONE İSMİ NE OLACAK ?
YENİ ÇIKAN İPHONE İSMİ NE OLACAK ? Emre

Bu yıl iphone için özel bir yıl olmasaydı herkesin de dediği gibi ve önceki yıllarda çıkan telefon isimlerine göre iphone 7s olacağı söylenebilmekteydi. Fakat bu yıl iphone için oldukça özel bir yıl. iphone 10. Senesine özel olarak çıkaracağı telefona iphone 8 adı verileceği söylenmekteydi.  Fakat çıkan haberler ise bunun doğru olmadığını kanıtlar nitelikte. Çünkü iphone serisinden bağımsız olarak çıkarılacak olan bu telefona başka bir isim verilmesi gerekli. Bununla birlikte bu iddia ortaya atıldı ama en büyük ihtimal ise iphone X olması yönünde.

İphone X Doğru Seçim Mi ?  

10. yıla özel tasarlanacak olan iphone için düşünülen isimin iphone X olacağı son tahminlerden birisidir. Adının x konulmasının nedeni kesinlikle roma rakamlarından 10’u karşılamasıdır. Ayrıca üretilecek bu modelin ara model olması nedeniyle serinin devamı olmayacak şekilde tasarlanması gerekiyor.  Bir sonraki yılda ise seri kaldığı yerden devam edecek. Yani iphone 8 olarak piyasaya sürülecek. Henüz kesin bir açıklama olmadığı için ortaya atılan bu iddianın gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Ama yapılan tahminlerden yüksek ihtimalle adının iphone X olacağı düşünülüyor. 

iphone x iphone 8 yeni iphone ismi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler