İnstagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Facebook’un ardından İnstagram da canlı yayın dönemini başlatmış durumda. Birçok kullanıcının oldukça sevdiği kullandığı canlı yayın özelliği oldukça basit bir şekilde kullanılabiliyor.

İnstagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır ?
İnstagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır ? Emre

Popüler kısa video ve fotoğraf paylaşma uygulaması İnstagram tek eksiği olan canlı yayın özelliği üzerinde daha önceden çalışmalara ve test yayınlarına başlamıştı. Kısa süre önce de bütün kullanıcıları için aktif ettiği bu özelliği nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

İnstagram Da Canlı Yayın Yapma

İnstagram uygulamasının canlı yayın özelliği İnstagram hikayeler yani İnstagram stories’e bağlı olarak çalışmaktadır. İnstagram stories özelliği de bildiğiniz üzere 24 saat boyunca yayında olan ve sonrasında otomatik olarak silinen video ve fotoğraflar paylaşmanıza yarıyor. İnstagram üzerinden canlı yayının nasıl yapıldığını merak eden veya İnstagram üzerinden canlı yayın yapamayan okurlarımız yazımızı okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirler. Ayrıca başlamadan önce şunu söylemekte de fayda var İnstagram üzerinden yapılan canlı yayınlar en fazla 1 saat süreli olabiliyor.

İnstagram uygulamasını eğer son sürüme güncellemişseniz uygulama arayüzünün bir hayli değiştiğini siz de fark etmişsinizdir. Canlı yayın özelliğinden yararlanmak için ise ilk önce sol üst bölümde bulunan kamera simgesine dokunuyoruz ve parmağımız ile ekranı sağa kaydırıyoruz. Bundan sonra tek yapmanız gereken ise en alttan parmağınızı yukarı doğru kaydırarak “ Canlı Video Başlat ” moduna tıklamak. Canlı yayın açtığınızda takipçilerinize bildirim gidecektir. Siz yayın esnasında eğer bir yorumu beğenirseniz o yorumu sabitleyebilirsiniz. 

instagram instagram canlı yayın instagram stories instagram hikaye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler