Samsung Yapay Zeka İçin Google ile Çalışacak

Teknoloji denildiği zaman akla gelen ilk markalardan biri olan Samsung bundan sonra yapay zeka için Google ile çalışmak istediğini açıkladı. Bakalım bu iki dev marka anlaşabilecekler mi?

Samsung Yapay Zeka İçin Google ile Çalışacak
Samsung Yapay Zeka İçin Google ile Çalışacak Emre

Yapay zeka geliştirmek markalar için oldukça önemli bir nokta. Gelişen teknoloji ile beraber birçok marka bunu denemiştir. Gerçekten başarabilmiş markaların sayısı ise oldukça az. Yapay zekaya en fazla yaklaşan icat ise sesli asistanlardır. Bu sesli asistanlar birçok komutu yerine getirebilse de halen tam olarak istenileni verememişlerdir.

Samsung Google ile Çalışmak İstiyor

Teknolojik gelişmelerde her zaman adını ilklerin arasında duymuş olduğumuz Samsung diğer bir dev olan Google ile yapay zeka konusunda çalışmak istediğini belirtti.

Şirketin telefon bölümü tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Google ve Samsung’un her geçen gün gelişen yapay zeka pazarında adını duyurabilmesi için birleşmesi gerektiğini söylendi.

Özellikle Samsung’un rakip firmalarının Amazon ve Google ile yapmış olduğu anlaşmalar bir bir ortaya çıkınca önceden beri Galaxy s8 için güçlü bir sesli asistan arayan Samsung diğer markalar arasında altta kalmamak için çareyi Google ile anlaşmakta bulmuş gözüküyor.

Bu iki teknoloji devi eğer güçlerini birleştirirse ortaya çok iyi bir telefon ve sesli asistan ortaya çıkacak gibi gözüküyor. Umarız ki bu iki dev anlaşır ve bizlere oldukça iyi bir telefon ortaya çıkmış olur.   

google samsung yapay zeka telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler