Facebook Hikaye Özelliği Duyuruldu

İlk olarak Snapchat uygulamasında gördüğümüz daha sonrasında ise İnstagram’a gelen hikaye özelliği şimdide Facebook’a geliyor. Peki bu hikaye uygulamasında bizi neler bekliyor?

Facebook Hikaye Özelliği Duyuruldu
Facebook Hikaye Özelliği Duyuruldu Emre

Facebook kurulmasından bu güne geçen zamanda adeta sosyal medyanın patronu oldu. Milyonlarca kullanıcıya hitap eden ve neredeyse dünyanın her köşesinde kullanılan Facebook her f-geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Hikaye özelliği de bu yeniliklerden biri. Facebook geçtiğimiz günlerde duyurduğu hikaye özelliğini şimdilik kullanıcılarına test amaçlı sunmakta.

Facebook Hikayeleri Geliyor

Snapchat’in popüler özelliği olan hikayeleri İnstagram Ağustos ayında kullanmaya başlamıştı. Oldukça sevilen İnstagram hikayelerini günlük ortalama olarak 150 milyon kişi kullanıyor. Bu durumu fark eden Facebook bu özelliği kendi uygulamasına entegre etmeye karar verdi.

Facebook hikayeleri şuan için test aşamasında ve sadece İrlanda’da kullanılmakta. Bu özellik şuan için araştırma ve yatırım aşamasında olmasına karşın çıktığı gün büyük ses getireceğe benziyor.

Facebook Hikayeler Nasıl Çalışır?

Facebook Snapchat ile konsepti aynı olsa da kendi uygulamasının platform özelliklerinden faydalanacak. Aynı İnstagram da olduğu gibi hikayeler Facebook da üst tarafa konuşlandırılacak. Ayrıca bu hikayeler kullanıcılara farklı filtreler sunacak ve kullanıcıların 1 dakika uzunluğunda hikayeler atmasını sağlayacak.

Bu özellikte diğerlerinden farklı olarak kullanıcının yüzünü tarayarak uygun AR modunu uygulayabilecek. Facebook Mesenger’da ayrı bir kullanım sunacak özellikte kullanıcılar Mesengerda da hikaye atabilecekler.  

facebook facebook hikaye instagram hikaye facebook hikaye özelliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler