Transcend 240GB SSD Özellikleri

Transcend markasının Transcend 240GB SSD ürününü sizler için inceliyoruz. Uygun fiyatı ile dikatleri üzerine çeken Transcend 240GB SSD'in özellikleri nelermiş? hep beraber görelim.

Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri Burak KORKMAZ

 SSD’lerin günümüzde ki önemi gittikçe artmaktadır. Bilgisayarların vazgeçilmez parçalarından olan SSD’ler, normal harddisklerden farklı olarak bilgisayarların hızına direk etki etmektedir ve bu yüzden de son günler de fazlası ile tercih sebebi olmuşlardır. Tabi bu kadar işlevsel ve popüler olunca da fiyat etiketi otomatikmen artıyor ve her bütçeye uygun ne yazık ki değil SSD’ler.

 Her bütçeye uygun değil dedik; ama bu alanda rekabet fazlalaşınca fiyatlarda da ister istemez düşüşler gerçekleşti. Transcend markası da ürettiği SSD’leri oldukça uygun fiyata satan markalardan biri ve bu yazımızda bu markanın Transcend 240GB SSD modelini inceleyeceğiz.

 Transcend 240GB SSD’yi elinize aldığınızda bu cihazın inceliğinden etkileneceğinize eminim. Hem zarif hem de inceliği ile tasarım olarak otoriterlerden olumlu tepki alan bu SSD, sadece 7mm kalınlığa sahip. Dış tabakada dayanıklı alüminyum kullanılmış ve bu da cihazı sağlamlık açısından mükemmelleştirmiş. TRIM teknolojisinin kullanılmış ve böylece katı hal disklerinin daha hızlı çalışmasına olanak sağlamıştır. TRIM teknolojisinin avantajından bahsetmişken, bir de uyarı da bulunalım. Bu teknolojiyi kullanabilmeniz için işletim sisteminizin de bu teknolojiyi destekliyor olması gereklidir.  

 Device Sleep Mode bu cihazın en güzel yönlerinden biri. Bu mod sayesinde piliniz çok daha dayanıklı olacak ve özellikle diz üstü bilgisayar kullanıcıları çok daha fazla şarjlarının gittiklerini fark edecekler. Bu SSD’nin takılı olduğu bir bilgisayarı yeniden başlatmanız halinde 20 Saniye gibi bir sürede bilgisayarınız açılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler