2016 İkinci Dönem Akıllı Telefon Satış Miktarları Açıklandı

2016 ilk çeyrek döneminin raporlarında Samsung lider olmuştu. Peki 2016 ikinci çeyrek döneminin şampiyonu kim?

2016 İkinci Dönem Akıllı Telefon Satış Miktarları Açıklandı
2016 İkinci Dönem Akıllı Telefon Satış Miktarları Açıklandı Burak KORKMAZ

 2016 ilk çeyrek dönemleri açıklandığında Samsung liderliğini ilan etmişti ve IDC’nin sonuçlarına 2016 İkinci çeyrek dönemi şampiyonu da Samsung oldu. İkinci çeyrek döneminde yani Nisan-Haziran ayları içerisin de satılan telefon sayısı 343.3 milyon. Bu rakamın 77 Milyonu şampiyon Samsung’a ait ve bu ciddi satış rakamı ile birlik de Samsung markası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu durumda Samsung, bu pastanın %22.4’üne sahip. %5.5 geçen yıl ikinci dönemine göre artış gösteren Samsung, grafiksel anlamda sürekli büyüme içinde görünüyor.

 Samsung’un en ciddi rakibi olan Apple’da ise pek iyi haberler ne yazık ki yok. 2016 ilk çeyreğinde 51.2 Milyon telefon satan Apple, ikinci çeyrek de ise beklenenin altında bir satış rakamına ulaştı ve 40.4 Milyon telefon satışı yapabildi. Bu durumda Apple’ın %11.8 gibi bir gerileme yaşadığını görüyoruz.

 Listenin 3. Sırasında ise sizleri şaşırtabilecek bir marka var. Son yıllar da büyük çıkış yakalayan Huawei, ikinci dönemde 32.1 Milyon telefon satarak bu piyasada ne kadar iddialı olduğunu ispatladı. Huawei bu rakamlar ile pazarın %9.4 lük kısmına sahip oldu. Apple ile satış rakamları oldukça azalan Huawei, bu gidiş ile Apple markasını da çok zorlayacak gibi görünüyor.

  Oppo markasını eminim birçoğunuz duymamıştır; ama Çin merkezli bu telefon markası listemizin 4. Sırasında yer almayı başardı. Oppo 18.5 Milyon telefon satmayı başararak 4.lüğü elde ederken, Vivo markası da 14.3 milyon satış rakamı ile listenin 5. Sırasın da yer alıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler