Whatsapp Güvenliği Arttırıyor

Son günlerde WhatsApp mesajlarının silinmediği ve depolandığı haberleri dolaşırken, WhatsApp uygulamasını daha güvenli yapmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Whatsapp Güvenliği Arttırıyor
Whatsapp Güvenliği Arttırıyor Burak KORKMAZ

 WhatsApp’ın mesajlarının silinememesi haberini dün yayınlamıştık ve bunun WhatsApp’dan kaynaklı bir sorun olmadığını, uygulamada ki çekirdek yapısından kaynaklı olduğunu da belirtmiştik. WhatsApp kısa bir süre önce güvenlik amaçlı bir yazılım geliştirmiş ve uçtan uça şifreleme adı ile WhatsApp kullanıcılarına sunmuştu. WhatsApp uygulamasında ki güvenliğe ne kadar önem verdiğini daha önce dile getirmişti ve şuan da iki aşamalı güvenlik yazılımı ortaya çıkacağını duyurdu. 

 İki aşamalı güvenlik sistemi ile korunan en önde bankalar ve sonra da Instagram, Apple ID gibi önemli servisler geliyor.  Ubergizmo kaynaklı bir habere göre WhatsApp’ın en güncel APK dosyasında yeni bulgulara rastlandı. Bu bulgulardan çıkarılan bilgiler ise, Whatsapp’ın iki aşamalı güvenlik sistemine hazırlandığı ile ilgili. Bu bulgulara rastlanılsa bile, WhatsApp tarafından bu konu da resmi bir açıklama henüz gelmedi. Durum belirsizliği korusa da, kaynaklara göre WhatsApp çok yakın zaman da iki aşamalı güvenlik sistemine geçiş yapacak ve uygulamasını çok daha güvenli bir hale getirecek.  

 Bilindiği gibi WhatsApp’da her gece yedekler otomatik olarak alınıyor ve WhatsApp yetkilileri bu yedeklemenin sadece telefon sahibinin yapmasını sağlamak için de telefon doğrulama sistemine geçiş yapabilir. Yani iki aşamalı güvenlik sistemi sadece yedek geri yüklemede de kullanılabilir. En kesin bilgiyi çok kısa süre içerisin de WhatsApp açıklayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler