Facebook'a Ağır Vergi Cezası Yolda

Daha önce vergi kaçakçılığı ile suçlanan Facebook'a ağır bir ceza gelebilir. Peki Facebook ne kadar vergi cezası almak zorunda kalacak?

Facebook'a Ağır Vergi Cezası Yolda
Facebook'a Ağır Vergi Cezası Yolda Burak KORKMAZ

 Daha önce vergi kaçırmak ile suçlanan Facebook’da sular durulmuyor. Uzman kişilere göre Facebook vergi cezası yüzünden büyük bir ihtimal ceza alacak. Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Kurumu tarafından Facebook’a soruşturma açılmıştı ve soruşturma hala sürüyor. Soruşturma sürerken bu konu da her kaynak fikrini belirtiyor ve çoğunluğun fikri Facebook’un ceza alacağı yönünde.

 2010 yılında Facebook’un İrlanda’ya varlık transferleri yaparak vergi kaçırıldığı iddiaları tüm haberler de yerini almıştı. Soruşturma kapsamında tüm bu işlemler inceleme altına alınacak ve bu iddiaların ne kadar gerçek olduğu yetkili mercilerce kararlaştırılacak. Daha önce de Facebook’dan belgeler istenildiği ve bu belgeleri vermediği iddiaları ortaya atılmıştı. Bunun üzerine Facebook’tan bir açıklama gelmiş ve vergi kaçırmak gibi bir eylemde bulunmadıklarını bildirmişlerdi.  Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Facebook kendisi hakkında açılan soruşturma sonrasında 3 Milyar Dolar ile 5 Milyar Dolar arası bir ceza yiyebilir. Bu iddialar da gösteriyor ki, Facebook’u ileri ki zamanlar da kötü günler bekliyor.

 IRS Dublin Kaidesi Facebook’un İrlanda’ya yaptığı transferler hakkında bir araştırma içine girmişti. Bu yapılan açıklama ile de Facebook’un varlık transferi gerçekleştirerek vergi kaçakçılığı yaptığı iddia edildi. Cuma günü bir Facebook yetkilisi bu konu hakkında bir açıklama yaparak, Facebook’un yaptığı eylemlerin tümünün kurallara uygun olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler