Yeşilay Pokemon Go İçin Uyarılarda Bulundu

Dünyayı kasıp kavuran oyunların başında gelen Pokemon Go için Yeşilay ciddi uyarılarda bulundu. Yeşilay, bu oyunu oynayanların hem kendisine hem de çevresinde ki insanlara zarar verebileceğini belirtti.

Yeşilay Pokemon Go İçin Uyarılarda Bulundu
Yeşilay Pokemon Go İçin Uyarılarda Bulundu Burak KORKMAZ

 Pokemon Go hayranlığı çığ gibi büyümeye devam ederken, bu oyunun tehlikeleri hakkında da uyarılar gelmeye devam ediyor. Daha önce pokemon yakalamak için camiye giren pokemon avcıları sayesinde Diyanet’den bu oyunun ülkemiz de yasaklanması için bir açıklama gelmişti. Bu oyun hakkında bir uyarı da Yeşilay’dan geldi.

 Yeşilay tarafından yapılan açıklamaya göre, Pokemon Go oyununu oynayan kişi için tehlike oluşturduğu ve tehlikenin etrafında ki insanları da etkilediği bildirildi. Buna dayanak olarak daha önce pokemon avlarken ölen ve yaralanan insanlar gösterildi. Ayrıca bu oyunun aşırı derecede bağımlılık yaptığı ve bu bağımlılığın kişiye zarar verdiğini dile getiren Yeşilay yetkilisi, oyunu oynayan kişinin hayatında oluşturduğu hedeflerinin de yok olma tehlikesine karşı vurguda bulundu.

 Araba sürerken bile Pokemon Go’nun oynandığına değinen yetkili, bu oyunun oluşturduğu tehlikenin kötü hayati sonuçlara varabileceğini söyledi. Bu oyunu oynayanların yürüyüş yaptığı ve doğa ile iç içe olduğunu, bunların da güzel bir şeyler olduğunu dile getirenlerin ise, yanlış bir düşünce de olduklarını söyleyen Yeşilay yetkilisi, aksine akıllı cihazlara fazlası ile bağlı kalındığını ve yürüyüş yaparken önlerine değil ekranlara baktığını ve bunun sağlıklı bir olay olmadığını vurguladı. En büyük sorunun ise, pokemon bulmak amacı ile insanların olmadık yerlere girebildiğini ve tehlike oluşturabilecek tenha yerlere gidildiğini, bu durumun ise çok ciddi bir sorun olabileceği dile getirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler