Google Ne Kadar Kazanıyor?

İnternet dünyasının en büyük sitesi olan Google'ın gelirlerini hiç merak ettiniz mi? İşte teknoloji dünyasının devlerinden Google'ın dudak uçuklatan gelirleri.

Google Ne Kadar Kazanıyor?
Google Ne Kadar Kazanıyor? Burak KORKMAZ

 Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden olan Google, bir arama motoru olarak teknoloji pazarına giriş yapmıştı. Bu arama motorunun kısa bir süre içerisin de büyümesi sonucunda Google’da şirketini büyülterek farklı sektörlere de el attı. Bu sektörlerden bazıları, akıllı telefon ve saat sektörü, otomobil sektörü ve yapay zeka sektörü. Bu sektörlere yaptığı yatırımlar ile günden güne büyüyen Google, günümüzde Dünyanın en büyük teknoloji siteleri arasında yer alıyor. Durum böyle olunca da Google, dudak uçuklatan paralar kazanıyor.

  2016 ikinci çeyrek dönemi rakamlarını açıklayan Google’ın geçen ayın sonu itibariyle geliri 21.5 Milyar Dolar. Bu gelirin büyük çoğunluğunu ise arama motorundaki reklamlardan geliyor. Sadece arama ve arama motorunda ki reklamlardan 21.3 Milyar Dolar kar sağlayan Google’ın geçen seneki bu dönemlere göre de büyük artış sağladığı görülüyor. %21 gibi ciddi bir artış ile büyük bir başarıya imza atan Google’ın diğer sektörlerde ki gelirleri ise, hayal kırıklığı oldu.

  Google’ın kasasından 2016 yılının yarısında 859 Milyon Dolar gibi bir para çıkışı olmuş. Google’ın akıllı cihazlarından beklentileri ise çok büyük. Akıllı telefon ve saatlerinin ciddi gelir kaynağı olacağına inanan Google, bu alanda da en iyiler arasına girmek için büyük çaba sarf ediyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler