Teknoloji Pazarındaki En Büyük Alımlar

Teknoloji dünyasında ki en büyük alımları bu yazımızda sizler için inceledik. İşte bu piyasada dudak uçuklatan rakamlar ile satın alınan firmalar.

Teknoloji Pazarındaki En Büyük Alımlar
Teknoloji Pazarındaki En Büyük Alımlar Burak KORKMAZ

 Teknoloji insanlık için öyle önemli bir durum oldu ki, teknolojisiz bir hayatı düşünmek bile çok zor. Dünyanın en zengin insanlarının da teknoloji sektöründe hizmet verdiklerini belirtmek isterim. Durum böyle olunca teknoloji şirketlerinin sermaye gibi bir sıkıntısı olmuyor ve geleceğe dair kazanç getireceğini düşündüğü büyük şirketleri kendi bünyelerine katabiliyor. İşte teknoloji dünyasında ki en büyük satın alımlar.

  Microsoft- Skype

 En büyük online alışveriş sitelerinden biri olan eBay’ın ilk başlarda sahip olduğu Skype, 8.5 Milyar Dolar gibi ciddi bir rakama Microsoft şirketine satıldı. Bu alım o zamanlar çok çok konuşulmuştu ve Microsoft, Skype’ı aldıktan sonra büyük yeniliklere gitti. Skype’ın Microsoft çatısı altına girmesi sonrasında kullanıcı sayısında da ciddi bir artış meydana geldi.

 Facebook- WhatsApp

 Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, en ünlü anlık mesajlaşma sistemi WhatsApp’ı kendi bünyesine 2014 yılında kattı. Bu satın alım için Facebok’un kasasından 19 Milyar Dolar gibi ciddi bir para çıkışı oldu.

  Microsoft – Linkedin

 Microsoft, Skype’den sonra Linkedin sosyal ağını da kendi bünyesine kattı ve bu alım için Microsoft 26 Milyar Dolar ücret ödedi. Satın alma bu yıl içinde gerçekleşmişti.

  Google – Motorala

 Telefon piyasasının ilklerinden biri olan Motorala birçok kez el değiştirdikten sonra teknoloji devi Google’a 2011 yılında 12.5 Milyar Dolara satıldı. Kısa bir süre sonra da Google bu markayı Lenovo firmasına devretti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler