Snapdragon 830 Özellikleri Nasıl Olacak?

Qualcomm'un en yeni işlemci modeli Snapdragon 830 hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Snapdragon 830 özellikleri nasıl olacak?

Snapdragon 830 Özellikleri Nasıl Olacak?
Snapdragon 830 Özellikleri Nasıl Olacak? Burak KORKMAZ

 Akıllı telefon markalarının vazgeçilmezi olan Qualcomm, yakın bir süre içerisinde Snapdragon 820 modelini piyasaya sürmüş ve birçok akıllı telefon markasın da bu işlemci modeli tercih edilmişti. Güçlü performansı ile takdir toplayan Snapdragon 820, şuan için alanında en iyi işlemci modeli olarak görülüyor. Qualcomm, Snapdragon 820 işlemcisini yayınladıktan sonra, bir sonraki yeni nesil işlemcisi için çalışmalara başladı. Snapdragon 830 adı verilen bu işlemci hakkında bilgiler sızmaya başladı bile.

  10 nm fabrikasyon sisteminin kullanılacağı Snapdragon 830, bu sayede alt işlemci modellerine göre daha küçük boyutta olacak. Küçük boyutta olmasına rağmen, bu işlemci modelinin performans açısından çok güçlü olacağı belirtilmekte.  10 nm fabrikasyon süreci bilindiği üzere Qualcomm ile başlamış ve MediaTek gibi diğer işlemci markalarına da örnek olmuştu.

 Kyro çekirdek teknolojisinden yararlanacak olan Qualcomm, Adreno 540 GPU teknolojisi ile de grafik performansını arttırmak istiyor. X16 modem 980 Mbps gibi uçuk bir indirme hızının olacağını belirten kaynaklar, bu konuda haklılarsa Qualcomm büyük bir işe imza atmış olacak. İşlemcinin çekirdekleri veya hızında bir bilgi şuan için yok ve bu bilgilerin Çin kaynaklı bir sosyal medya sitesinden sızdırıldığını bildirmek isteriz. Zira resmi bir açıklama yapılmadan tüm bu özelliklerin doğruluğu hakkında bir şey söylemek imkansız. Sonuç olarak bu özelliklerin kullanılması halinde, Qualcomm Snapdragon 830 bu piyasanın tartışmasız en iyisi olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler