Samsung 2016'da Kaç Adet Telefon Satacak

2016 ikinci döneminde en çok satış yapan telefon markası Samsung 2016'da kaç adet telefon satabilecek ve Samsung'un 2016 için satış hedefi ne?

Samsung 2016'da Kaç Adet Telefon Satacak
Samsung 2016'da Kaç Adet Telefon Satacak Burak KORKMAZ

 Akıllı telefon piyasasının liderlerinden biri olan Samsung, 2016 ilk dönemin de 81.9 Milyon telefon satışı yaparak 1.ci olmuştu. 2016 ikinci dönem satış raporlarında da liderliği elinden bırakmayan Samsung, 77 Milyon gibi yüksek bir rakam satışına ulaştı ve kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu. Samsung bu yıl içerisinde ki hedefini de belirledi. Samsung bu yıl totalde 350 Milyon Akıllı telefon satışı yapmayı umuyor. Samsung, yılın 2 dönemin de 190 Milyon satış yapabilirse istediği hedefe ulaşabilecek.

 Samsung 2015 yılında 324.8 Milyon satış yaparak lider olmuştu ve 2016’da %7.8 gibi bir artış bekleyen Samsung bu hedefine ulaşabilecek mi hep beraber yakında göreceğiz. Samsung bu hedefine ulaşabilmek için piyasaya çok önemli bir kozunu sürecek. 2 Ağustos’da resmi olarak tanıtılacak olan Galaxy Note 7’den Samsung’un beklentileri çok fazla. Super AMOLED ekrana sahip olan bu cihaz, iris teknolojisini kullanan ilk telefon modeli olma özelliğini de taşıyor. Bir diğer önemli telefon modeli olan Galaxy S7’de bu aşama da Samsung’un hedeflerine erişmesin de büyük rol oynayacak. Zira  bu telefon modeli de şimdiden 30 Milyon rakamına ulaşmak üzere. Son olarak Galaxy A ve Galaxy J serilerinin orta düzeyli insanlarca sıkça tercih edilmesinden dolayı, Samsung’un bu yıl ki satış hedefine ulaşmaması için orta da bir engel görünmüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler