Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?

Telefonunuzun şifresini veya desenini hatırlamıyor musunuz? O zaman kilitlenen android telefonunuzu nasıl açacağınızı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?
Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır? Murat YAVUZ

Android telefon kullanıcılarının en çok karşılaştığı problemlerden biri şüphesiz ekran desenini veya telefon şifresini unutup telefonunuzun kilitlenmesidir. Bu çok karşılaşılan sorundan kurtulmak mümkün. Öncelikle sizden gmail adresinizi doğrulamanızı ister ve bu sorunun en basit yöntemi. Bir diğer yöntem ise Wipe işlemidir. Yani telefonunuza format atmaktır.

Wipe işleminden sonra cihazınızda ki bilgileriniz silinecektir. Lütfen bu işlemi yapmadan önce bunu göz ardı etmeyiniz. Sd kartınız var ise onu telefonunuzdan çıkarabilirsiniz. Şimdi gelelim bu işlemin nasıl yapıldığına.

-Cihazınızı kapatınız.

- Cihazınızın kapalı olduğuna emin olduktan sonra, ses açma ve power yani güç tuşuna basın. Bazı modeller de bu tuşlar değişiklik gösterebiliyor. Sizinki farklı ise, telefonunuzun markası format atma şeklinde Google’da aratabilirsiniz.

-Şimdi karşınıza çıkan ekranda dokunmatiğiniz çalışmayacaktır. Ses açma kapama tuşları ile aşağı yukarı imgeyi indirebilirsiniz. Home tuşu ile de istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz.

- Menüden wipe data reset/facrorty bölümüne gelin ve home tuşuna basıp onaylayın.

-İşlemler bu kadar basit. Telefonunuz yeniden açıldığında size şifre sormayacaktır; ama eski verileriniz kaybolmuş olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler