Nokia Akıllı Piyasasına Geri Dönüyor

Microsoft ile anlaşmaları sona eren Nokia, kendi akıllı telefonlarını üretecek. Nokia'nın iki adet telefon modeli için çalışmalara başladığı bildirildi.

Nokia Akıllı Piyasasına Geri Dönüyor
Nokia Akıllı Piyasasına Geri Dönüyor Murat YAVUZ

Nokia, Microsoft ile yaptığı anlaşmadan dolayı akıllı telefonlarını kendisi üretemiyordu. Anlaşmaya göre Microsoft, Nokia markasını kullanarak birçok akıllı telefon üretmiş ve bu akıllı telefonlar istenilen satış rakamlarına ulaşamamıştı. Nokia ve Microsoft arasında ki anlaşma sona erdi ve artık Nokia kendi akıllı telefonlarını üretebilecek.

Nokia’nın 2 adet telefon modeli üzerinde çalıştığı herkesçe biliniyordu. Bu telefonların özelliklerinden bazıları sızdırıldı. Nokia’nın daha önceki telefonlarında Windows işletim sistemi vardı ve Nokia, bundan sonraki süreç de Android işletim sistemini kullanacak. Ayrıca üretilecek telefonlarda SnapDragon 820 işlemcisinin kullanılacağı gelen haberler arasında. Nokia’nın ekran tercihini ise QUAD HD teknolojisinden yana kullanılması bekleniyor. Tüm bu gelen haberlere göre, Nokia’nın yenilenmiş ve iddialı olarak geleceğini söyleyebiliriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler