Google Yine Bir Şirket Satın Aldı

Google şirketler bünyesine yeni bir şirket daha kattı, Moodstocks adlı görüntü tanıma teknolojileri üzerinde çalışan şirketi satın aldı.

Google Yine Bir Şirket Satın Aldı
Google Yine Bir Şirket Satın Aldı İhsan ŞAHİN

Google şirketler bünyesine yeni bir şirket daha kattı, Moodstocks adlı görüntü tanıma teknolojileri üzerinde çalışan şirketi satın aldı. Özellikle mobil cihazlar üzerinde çalışmalar yapan Moodstocks adlı şirket, bu cihazlarda kullanılan görüntü tanıma teknolojilerini geliştirme faaliyetinde hizmet veriyor. Satın alma ücreti henüz açıklanmayan anlaşmanın, Google’a katacağı artılar tartışılıyor.

Google bu şirketi satın almasıyla birlikte, imzasını attığı Nexus modeller yeni bir teknoloji geliştirip geliştirmeyeceği henüz belli değil. Bazı teknoloji çevreleri tarafından Google’ın bu şirketi almasıyla birlikte; vermiş olduğu hizmet servislerde şifreli girişi kaldırabileceği ve bunun yerine yüz tanıma teknolojisini devreye sokarak, bu şekilde bir giriş imkanı getireceği dillendiriliyor. Örneğin; Gmail hesabınıza girerken şifreyle değil, yüzünüzü tanıyan bir sistemle giriş yapabilirsiniz. 

Google Yine Bir Şirket Satın Aldı Google Atılımı Google Satın Alma İşlemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Transcend 240GB SSD Özellikleri
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler
Steam'da Hafta Sonuna Özel İndirimler